Právě tam museli vyjíždět profesionální hasiči ze stanice Karviná spolu s dobrovolnými kolegy z Karviné-Hranic k jejich záchraně.

Událost byla na tísňovou linku nahlášena před druhou hodinou, na místo vyjely celkem tři hasičské automobily spolu s Policií ČR a posádkou zdravotnické záchranné služby kraje (ZZS). Posléze dorazil na místo i vrtulník leteckých záchranářů.

Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že jeden z mužů, pravděpodobně rybářů, kteří ale neodhadli sílu ledu, se z vody již dostal sám. Byly mu ihned poskytnuty prostředky pro zajištění tepla. Pro druhého z mužů, který se od břehu nacházel přibližně 150 metrů, museli vyrazit hasiči vybaveni ochrannými obleky pro práci na vodě a na ledu.

Led se začal bořit i pod hasiči

„Ti byli navázáni na lanech a měli s sebou také záchranné saně RS 5. Při přiblížení k zachraňované osobě se led začal propadat i pod hasiči. Ti si proto lehli na led a zbývajících pár metrů se k osobě doplazili a dováleli. Následně ve spolupráci s kolegy a policisty na břehu se hasičům podařilo muže dostat na břeh a předat přítomným zdravotníkům,“ uvedl mluvčí hasičů Lukáš Popp.

"Jakmile pacienta převzali do péče záchranáři, v sanitním vozidle jej zbavili promočeného oděvu a zajistili tepelný komfort. Postižený jevil známky silného podchlazení, avšak neutrpěl žádné poranění. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byl předán na centrálním příjmu karvinské nemocnice," dodal v pondělí ráno mluvčí ZZS Moravskoslezského kraje Lukáš Humpl.