O suituaci informoval mluvčí krajských hasičů Petr Kůdela. Hasiči vyzývají řidiče, aby v noci vyjížděli jen v nejnutnějších případech. "Největší problémy v souvislosti se sněžením jsme zaznamenali mezi osmnáctou a dvaadvacátou hodinou," řekl mluvčí a dodal, že kluzké a nesjízdné vozovky si vyžádaly minimálně jedno zranění. Na silnici mezi Odrami a Klokočůvkem na Novojičínsku sjel osobní automobil do potoka. Při nehodě se lehce zranila mladá žena.

V Hradci nad Moravicí na Opavsku byla po 22. hodině stále uzavřena hlavní silnice, kde uvízly tři desítky kamionů. Policie na místě řídí dopravu, namrzlá silnice je průjezdná jen pro osobní auta. Podobná situace je na Karvinsku, kamiony tam komplikují provoz především mezi Třincem a Českým Těšínem. Také na Frýdecko-Místecku se na trase Rychaltice-Frýdek Místek tvoří zácpy.

Kromě problémů s ucpanými silnicemi hasiči v několika případech zasahovali u spadlých stromů, které nevydržely tíhu mokrého sněhu. Týkalo se to především okolí Bílovce na Novojičínsku.

 

Situace se sjízdností silnic v Moravskoslezském kraji:

16. 11. 5:58:

5:54: Na území města Ostravy jsou sledované hlavní tahy po chemickém ošetření sjízdné,ostatní jsou se zvýšenou opatrnosti sjízdné, Provádí se plužení. Drobně sněží, teplota - 2 st.C. 5:45: V okrese Nový Jičín drobně sněží tepl. okolo -2°C. Silnice I. třídy ošetřeny chemicky, na I/48 ve směru od Příbora ke Frýdku-Místku jsou v pravém jízdním pruhu odstaveny kamiony, které se v současné době pomalu rozjíždějí.Místy je na vozovkách ujetá vrstva sněhu do 10 cm.

5:39: V okrese Opava všechny silnice sjízdné. Drobně sněží, teplota -2 st.C. Na Vítkovsku se tvoří sněhové jazyky, které jsou průběžně odstraňovány.

5:19: - V okrese Frýdek-Místek stále drobně sněží, všechny sledované silnice se zvýšenou opatrností sjízdné.

1:17: V okrese Karviná neustále sněží teplota - 2st. celsia, na silnicích uježděná vrstva sněhu. V okolí Českého Těšína silnice I. třídy sjízdné jen s maximální opatrností. Podél silnic č. I/11 a I/48 v Českém Těšíně a v CHotěbuzi jsou na několika místech odstaveny kamiony - (Řidiči vyjeli na letním obutí!!). Je tak stížen posyp a údržba silnic. Žukovský kopec je již v obou směrech průjezdný. CDI bylo informováno. V okrese je zvýšená nehodovost.

16.11.2007 0:37: V okrese Nový Jičín stále hustě sněží a fouká silný nárazový vítr, provoz v současné době zejména na silnicích I. třídy bez dopravních omezení, na komunikacích leží vrstva okolo 10 cm sněhu.

0:34: silnice 1/1 a 1/68 v obci Nebory jsou plně zprůjezdněny v obou směrech, opatření na st. hranici se SR v Mostech u Jablunkova odvoláno, sjízdné jsou v okrese Frýdek-Místek všechny sledované silnice se zvýšenou opatrností, na území celého okresu i nadále sněží 0:03: Hranice - na silnici č. I/48 opětovně vyslán posyp k provedení ošetření silnice, sněží, vozovka namrzá, zatím silnice sjízdné se zvýšenou opatrností

15.11.2007 23:19: Vzhledem k nepříznivému počasí sněžení - mlha a silný vítr na Červenohorském Sedle je provoz pro nákladnímu dopravu uzavřen.

23:05: Sledované vozovky na území města Ostravyjsou po chemickém ošetření sjízdné,ostatní jen se zvýšenou opatrnosti, drobně sněží, provádí se plužení a chemické ošetřování ostaních vozovek.

22:30: Silnice 1/48 v obci Rychaltice plně průjezdná, kamion na sil. 1/68 mezi Neborami a Ropicí odstraněn, komunikace průjezdná. Na sil. 1/11 v obci nebory se vzpříčil kamion, komunikace neprůjezdná.

22:12: Dále v okrese Nový Jičín silnice I/47 za Bíolovcem směr Ostrava uvízlé kamiony.

22:09: Odklon z I/48 na I/58 zrušen, Vrchy - I/57 zajištěn pluh, který se stále pohybuje v kritickém úseku. Komunikace I/48 u Novéhom Jičína prozatím bez omezaní.

20:35: v okrese Opava uzavřena silnice č 1/57 ve směru Opava - Fulnek pro kamiony. Ostatní vozidla silnici projedou ze zvýšenou opatrností. Kamiony na místě vyprošťují hasiči.

19:34: V okrese Nový Jičín hustě sněží, silný nárazový vítr, tepl. okolo -1°C, silnice zasněžené místy rozbředlý sníh, sjízdnost pouze se zvýšenou opatrností, části silnic zejména I/57 od Fulneku na Opavu, dále I/47 mezi Bílovcem a Fulnekem jsou blokovány uvízlými kamiony, sjezd z I/58 na I/48 blokován kamionem po dopravní nehodě, prováděn odklon z I/48 v Příboře na I/58 směr Ostrava z důvodu požadavku OS F-M. Nyní oznámen nesjízdný kopec na I/47 v Klimkovicích směr Ostrava-Poruba.

19:29: Silnice v okr. Bruntál sjízdné s max. opatrností v důsledku sněhových jazyků, sněhová pokrývka na vozovkách od 5 do 10 cm. Silnece č. I/11 z Bruntálu na Rýmařov za obcí Václavov v současné době uzavřená v důsledku havárie nákladního vozidla s vlekem. Na místě policisté OOP Bruntál a HZS Bruntál. Hlášeno CDI Praha. Silnice bude uzavřena asi 10-15 min., teplota se pohybuje kolem -3 st. C.

19:28: Vozovky na území města Ostravy jsou po chemickém ošetření mokré, sjízdné. Teplota -1 st. C. 19:27: Silnice 1/48 v obci Rychaltice směr na F-Místek neprůjezdná z důvodu nesjízdného povrchu pro kamiony, odklon prováděn na sil. 1/58 v Příboru směr Mošnov. Mezi Ropicemi a Nebory na sil. 1/68 vzpříčený kamion, pro kamiony neprůjezdné, os. vozidla kyvadlově s obtížemi.

19:23: V okrese Karviná silnice sjízdné s maximální opatrností, - sněhová pokrývka do 7 cm,- údržba silnic vytížená. Silnice č. 48 z Frýdku Místku do Českého Těšína nesjízdná - uvíznuté kamiony na Žukovském kopci. V současné době silnice v tomto místě uzavřena - provádí se úklid sněhové pokrývky - cca do 1 hod. bude silnice opět otevřena - odklon kamionu je prováděn ze směru od Českého Těšína na Karvinou. Ze směru od Frýdku Místku odklon není možný.

Informace poskytla dnes ráno mluvčí severomoravské policie Dagmar Bednarčíková

Okres F-M, na podkladě informace dispečera střediska OSS Bílá bylo zjištěno, že se na trase Bílá, Staré Hamry a dále směr Ostravice hromadí kamiony. Cestou OPP Bílá provedeno opatření na HP Makov s tím, ať kamiony jedou směr Bečva a nedbočují na uvedenou komunikaci 1/56 na křižovatce Hlavatá.