Pětice originálních „horských“ křesel, kterou vytvořili řezbáři v rámci zdejšího plenéru, se vyznačuje výškově rozdílnými opěradly a bude soustředěna kolem ohniště.

Kromě posezení řezbáři během plenéru vyrobili také dřevěný rozcestník se svatým Florianem, který nyní obyvatelé Záblatí doplní vlastnoručně vytvořenými ukazateli. Podpoří tak myšlenku parčíku coby komunitního projektu.

„Dřevo je úžasná hmota, která má svůj příběh. Práce s ním mě velmi baví a námět pro lavice v Záblatí, tedy například hory, s ním krásně korespondoval a inspiroval mě,“ uvedl Aleksander Majerski z Polska, který se dřevořezbě věnuje přes dvacet let.

Jeho kolega, řezbář Šimon Pohl, pak doplnil, že k práci v plenéru si vybrali dub a akát, jelikož se jedná o tvrdší a odolnější druhy dřeva. „Je s nimi sice fyzicky náročnější práce, ale nás to bavilo,“ svěřil se Pohl.

Zakotvení nových dřevěných prvků do záblatského parčíku je v plánu do konce srpna. Od nového školního roku by tak měly kruhové „horské“ posezení i rozcestník oficiálně sloužit veřejnosti.

Ilustrační foto.
O křeslo v Senátu se uchází osm lidí