Cvičitelka Alena Vašková zahájila nábor cvičenek na nácvik skladby „Ženobraní". Bude to jedna z hlavních sestav sletu.

„Tuto celorepublikovou akci připravuje Česká obec sokolská v rámci oslav stého výročí vzniku samostatného československého státu na rok 2018. Ženy z Bohumínska, které by se k nám chtěly připojit, nás mohou kontaktovat na telefonních číslech 724 421 741 a 731 130 665," uvedla Alena Vašková.

Ženy nácvik zahájily letos na podzim, plánujíale také spoustu dalších akcí. Například v pátek 30. prosince chystají sokolky ze Záblatí.

„Předsilvestrovský pochod". Půjdou z centra Nového Bohumína a další skupina ze Záblatí tak, aby se všichni setkali v 10 hodin na křižovatce (tzv. piškot) u kostela ve Skřečoni. Projdou se Gliňočem a zamíří směremem k Dolní Lutyni.

Vánoční setkání „Lucie noci upije" je v Záblatí tradicí. V adventním čase se scházejí ženy z oddílů rytmiky a zdravotního tělesného cvičení TJ Sokol Záblatí. Sokolky blahopřejí jubilantkám a zároveň si připomínají svatou Lucii a Barboru. Svatá Barbora je podle legendy označována za patronku týraných a opuštěných dětí. Svatá Lucie je patronkou slepých.