Změny v systému dopravy v Ostravské ulici při odbočce na Šumbark se odkládají. 

Soud vyhověl správní žalobě proti opatření obecné povahy, které Krajský úřad Moravskoslezského kraje vydal v září. Ředitelství silnic a dálnic tam v zájmu zvýšení bezpečnosti v tomto místě chtělo zrušit možnost odbočení vlevo ze silnice I/11 ve směru od Ostravy na havířovskou místní část Šumbark, a stejně tak by naváděcí ostrůvky „citybloky“ znemožnily odbočení ze Šumbarku vlevo na Havířov.

Soud vyhověl Havířovu a Šenovu, kteří podali žalobu, a rozhodl, že připomínky měst nebyly dostatečně vypořádány. Zástupci obou mě st jsou přesvědčeni, že zákaz odbočení v křižovatce by zatížil dopravu na velkém kruhovém objezdu. Ředitelství silnic a dálnic chce zákazem odbočení zamezit častým nehodám. 

„S rozhodnutím Moravskoslezského kraje, které bylo vydáno na základě návrhu Ředitelství silnic a dálnic ČR, jsme nesouhlasili a jsem rád, že Krajský soud v Ostravě vzal na vědomí naše argumenty a vyhověl nám. Budeme teď společně s Moravskoslezským krajem a ŘSD hledat takové řešení, které sníží počet dopravních nehod na dotčené křižovatce, ale zároveň nepřetíží dopravu na kruhovém objezdu a nezpůsobí ucpávání města,“ uvedl náměstek pro investice a chytré město Bohuslav Niemiec.

Radost má i místostarosta Šenova Tomáš Holuša. „Věřím, že se nalezne smysluplné řešení tohoto nehodového úseku,“ dodal s tím, že ŘSD údajně chtělo změnu na křižovatce realizovat už tento měsíc.

Havířov už v minulosti navrhoval několik řešení, které by vedly ke zvýšení bezpečnosti v tomto úseku. „Navrhovali jsme několik řešení, mezi nimi například uzavření pouze levého odbočení ze Šumbarku směrem do Havířova (ze silnice II/479 na silnici I/11) a také zavedení úsekového měření na výjezdu z Havířova,“ doplnil náměstek Bohuslav Niemiec.