„Dobře jsem se vyspal a měl jsem i hodně štěstí. Musíte být odpočatý, nad ničím nepřemýšlet, mít čistou hlavu a soustředit se jen na střelbu,“ říká ostravský střelec Tomáš Schramm, který chvíli před tím získal druhé místo na sobotním již pátém ročníku Velké ceny Bohumína ve střelbě na asfaltové holuby.

Střílelo se v příjemném prostředí střelnice u hájenky v Záblatí a své síly změřili střelci z Čech i z Moravy. Asfaltoví holubi létají rychlostí až okolo 80 metrů za sekundu. Jejich dráhu ovlivňují třeba i povětrnostní podmínky. Střelec má každopádně jen pár setin vteřiny na to, aby letícího „asfalťáka“ neminul. „Je to tak rychlé, že někdy mačkáte spoušť a už víte, že střela půjde vedle, ale už to nedokážete ovlivnit,“ dodává Tomáš Schramm.

Vítězem se stal Jakub Fic. „Trénink, dobrá psychika, štěstí,“ odpovídá stručně na otázku, proč si myslí, že v sobotu v Bohumíně byl nejlepší právě on. „Víte, na těchto závodech se v regionu scházíme přibližně stejná parta a opravdu mnohdy rozhoduje jen to pověstné štěstí. Tyhle závody jsou také o adrenalinu, zároveň se ale musíte umět i velmi soustředit. Je to vždy drama až do posledního kola a velmi často rozhoduje až poslední holub,“ dodává skromně sobotní vítěz.

Jak již bylo psáno, bohumínští závody pořádají již pátým rokem a mezi střelci mají své jméno. „Jezdívají i střelci z Polska, ti se ale letos omluvili,“ říká za organizátory člen pořádajícího Klubu sportovní lovecké střelby Bohumín Petr Sobek.

„Dnes se soutěžilo ve dvou tzv. rundách. První runda byl americký trap na dvacet holubů, druhá byl double trap, to znamená, že z každého stanoviště vyletěli dva holubi současně,“ dodal k závodům.

Beskyd Rallye Turzovka zavítala v pátek také do historického jádra Karviné, kde auta a motorky zaplnily celé náměstí i okolí přilehlého zámku.
Úsměvy krásných dam, krása starých aut. Přijela Beskyd Rallye Turzovka