Trenér domácích patřil k hráčům soupeře a získal s ním dva tituly mistra republiky. „To už je dávno,“ říká Jozef Weber dnes. V pátek do Karviné dorazí historicky nejúspěšnější a zároveň v regionu nejméně oblíbený český fotbalový klub, Sparta Praha.

„Chceme dominovat od první minuty,“ zní titulek článku o utkání, který vyšel na webu pražského klubu. Článek ale nezní namachrovaně a uznává i kvality karvinského celku. „Nečeká nás lehký soupeř. Karviná už je v těch lepších vodách, v podstatě se už zachránili. Budou hrát uvolněně,“ řekl zde asistent trenéra A mužstva Sparty Praha Zdeněk Svoboda.

Mužstvo Karviné se pak podle redaktorů sparťanského webu opírá nejen o zkušeného brankáře Laštůvku nebo nebezpečného útočníka Wágnera. „Chtěl bych upozornit na Budínského. Má vynikající kopací techniku, dobré zakončení i střelu z dálky. Uvidíme, jestli nastoupí lídr obrany Košťál, který byl zraněný. Necháme se překvapit. Nesmíme jim nechat prostor a pak myslím, že všechno zvládneme dobře,“ varuje asistent trenéra Petra Rady a dodává: „Myslím si, že to pro ně bude sváteční zápas a že se na nás těší.“

A má pravdu. Lidé z MFK Karviná i většina karvinských příznivců kopané vnímá utkání jako pověstnou třešinku na dortu letošní sezony. „Zápas vnímáme jako prestižní,“ říká v rozhovoru na webu MFK Karviná domácí brankář Jan Laštůvka.

Domácí jsou sice v lize zachráněni, ale mají další motivaci, chtějí v tabulce skončit co možná nejlépe. A Sparta je podle něj soupeř k poražení. „Navíc spoléháme hlavně na naše skvělé fandy, ti umí vytvořit báječnou kulisu,“ říká dále karvinská brankářská opora s tím, že domácí fotbalisté ví, že Sparta nyní nehraje v optimální formě. „Ale pořád je to Sparta - klub s největší tradicí a nejvíce získanými tituly,“ upozorňuje Jan Laštůvka.

Sparťané už ve čtvrtek vyrazili do Slezska.

Utkání začíná v pátek ve 20.15 hodin. Klub prosí fanoušky, aby fandili co nejvíce bouřlivě, zároveň ale slušně a bez excesů. Letos MFK na pokutách za průšvihy v hledišti zatím platil pokuty ve výši 220 tisíc. Připravena na rizikové utkání bude i policie. „Budeme dohlížet na veřejný pořádek a na to, aby si všichni slušní fanoušci utkání užili v klidu,“ říká policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Kdo nesehnal lístek, nemusí být zcela smutný. Utkání vysílá v přímém přenosu také Česká televize.