Kondiční trenér Igor Horyl, který úzce spolupracuje s hokejistou Toronta Pavlem Kubinou nebo volejbalisty DHL Ostrava, přitom jasně potvrzuje, že ideální může být i procházka nebo lehčí túra. „Ostraváci mají ale tu výhodu, že i během svátků mají dostatek možností si zajít zasportovat. Když někdo doopravdy chce, tak si sport prostě najde,“ opakuje starou pravdu Horyl.

„Nejhorší je, když člověk jen leží doma a dívá se na televizi. To i kila pak jdou pěkně rychle nahoru. Přes svátky přibere skoro každý, ale smířit by se s tím neměl nikdo,“ říká Horyl. V Ostravě si rozhodně nemůže nikdo stěžovat na nedostatek sportovního vyžití. Kromě tradičních zimních radovánek (lyžování, bruslení) bývají v provozu bazény, fitcentra nebo squash centra.

„Otevřeno mít určitě budeme, u nás si lidé mohou kromě squashe zahrát badminton, nebo si zajít na spinning,“ říká Miroslav Bajgar, manažer SBA Squash Centra Havránek v Ostravě-Zábřehu. Ze své desetileté praxe přitom dobře ví, že hlavní nápor čekají fitcentra až v lednu. „Je to každý rok stejné: s příchodem nového roku přicházejí i předsevzetí a s ním i spousta nových zákazníků. My jako provozovatelé jsme tomu určitě rádi,“ usmívá se Bajgar a jedním dechem dodává: „Až čtyřicet procent nových lidí pak u aktivního sportu zůstane celý rok.“