Workoutové hřistě bylo postaveno v lokalitě u sjezdovky na promenádě a cyklostezce podél havířovského Nábřeží. „Jedná se o hřiště pro cvičení silové atletiky. Vhodné je pro zkušené sportovce i amatéry. Samozřejmě, že před cvičením doporučujeme důkladnou rozcvičku," shodli se mladíci ze Sportovního klubu Power Lemi, kteří přišli předvést některé cviky.

Provoz hřiště má svá pravidla. „Sestavili jsme provozní řád, kteří by měli sportovci dodržovat. Jinak se aktivitě meze nekladou. Rozsah hřiště jsme konzultovali také s atlety, kteří jej budou využívat a reagovali jsme na některé jejich požadavky a i nyní jsme připraveni některé prvky ještě upravit, aby jim vyhovovaly," řekl ředitel Správy sportovních a rekreačních zařízení Václav Wicher.

Hřiště přišlo na zhruba 400 tisíc korun. Prvky jsou z odolného materiálu, který by měl vydržet nejen nápor sportovců, ale také počasí.

„Jsem rád, že se Havířov zařadil mezi města, která podobná veřejná sportoviště mají. Věřím, že bude hojně využíváno. Rád podpořím budování dalších podobných hřišť," řekl náměstek primátora Daniel Pawlas.

Neoficiálnímu otevření byl přítomen také náměstek krajského hejtmana Jiří Martinek: „Sám se cvičení věnuji, abych se udržel aktivní a zdravý. Začal jsem kvůli potížím se zády a cvičením jsem se jich zbavil. Kvituji, že hřiště je určeno pro širokou veřejnost."