Na nových podmínkách se zastupitelé shodli na svém posledním zasedání. Schválili, že letos rozdělí více než 25 milionů. Jedná se o rozdělení dotací určených vedle sportu také do sociální, kulturní, školské a další sféry.

„Další čtyři miliony korun rozdělíme po schválení na zastupitelstvu v březnu právě do kultury, prevence kriminality, do sociální oblasti nebo na bezpečnost a ochranu zdraví. Dalších téměř šest milionů zůstává ještě pro sportovce," vysvětlil náměstek primátora Daniel Vachtarčík.

Část sportovních klubů získá své peníze v průběhu února, podmínkou vyplacení je doložení bezdlužnosti vůči městu a státu. Pro dotace zůstává na účtu města ještě více než dvou a půl milionová rezerva.

„Peníze putují například do hokejového klubu HC AZ Havířov, a to jak na mládežnický hokej, tak pro muže, do fotbalových organizací, na činnost florbalu, stolního tenisu, ale také na provoz krytého bazénu v Havířově-Šumbarku na zajištění plavání žáků základních škol i veřejnosti. Město dává peníze také na organizaci motocyklových závodů Havířovský zlatý kahanec nebo na soutěž mladých hasičů sdružených při Sboru dobrovolných hasičů," uvedla mluvčí havířovského magistrátu Eva Wojnarová.