Letos organizátoři připravili trať dlouhou 12 kilometrů. Soutěžící dvojice na ní musely plnit řadu úkolů. „Kupodivu se mi zdá, že disciplíny samotné nejsou až tak náročné, jako délka trasy," líčil své pocity jeden ze soutěžících.

Jiní si stěžovali na ostrostřelce, kteří po nich stříleli paintballovými kuličkami: „Schytala jsem asi osm ran do zad. Všechny disciplíny byly v pohodě, ale ta střelba mě zničila."

Závod letos neměl žádnou úmrtnost, když ze startujících dvojic žádná v průběhu neodstoupila. S nejlepším časem a nejmenším počtem trestných bodů do cíle doběhla dvojice Jan Probosz - Kryštof Petrášek soutěžící pod přezdívkami Rumburak a Arabela.

Podle organizátora Marka Sloniny byla letošní trasa nejdrsnější. „Letos poprvé jsme museli před startem stopnout přihlašovací formulář, protože se nám přihlásilo 32 dvojic, což je plná kapacita. Tradičně byly připraveny náročné disciplíny, asi nejvíce bolela ta poslední, kdy musely dvojice proběhnout kolem dvou střelců s paintballovými puškami. Řadu soutěžících překvapilo i brodění řekou, které bylo hned zkraje trasy. V té chvíli totiž všichni ztěžkli o několik kilogramů vody nasáklé do oblečení a bot," řekl.