Je ale pravdou, že ani ne do 5 minut vyjíždí ze staveniště čistící stroj a vše uvádí zpět do původního stavu.

Chodník jako minové pole?

Cesta je tedy po chvíli opět celkem v pohodě. Lidé z okolí ale například redakci Deníku upozornili, že problémy bývají s chodníkem, který Polskou ulici lemuje.

„Vozovka je pravidelně čištěna stroji, ale na chodník se stále zapomíná. Již jsem o jeho úklid žádala i odpovědné firmy. Tento chodník je velmi frekventovaný a je to jediná trasa do města. Je tak znečištěn, že tady poskakujeme jak v minovém poli. Mnozí volí chůzi po vozovce, což je velmi nebezpečné, když tady jezdí zvýšený počet nákladních vozidel ze zmíněné stavby. Stavařům velmi fandím, ale ať myslí i na nás ubohé chodce," napsala jedna z čtenářek Deníku naší redakci.

Úplně nejblíže si pak stavbu „užívají" lidé v několika rodinných domcích přímo ve zmíněné ulici U Hřiště. Ti mají stavbu tařka přímo před okny svých domů.

„Je to prostě bydlení u staveniště. Ale máme pochopení a můžu říct, že třeba cestu tady kolem nás čistí pravidelně a taky jinak se snaží, aby ty následky pro nás tady byly co nejmenší. Nějak to prostě vydržíme, co nám zbývá" říká našemu redaktorovi jedna z obyvatelek ulice na dvorku svého domu.

Pro i proti

Samotná akce pak Karvinou obecně rozděluje na několik názorových proudů. Jedni se těší a jsou rádi, že fotbal, kterému se v posledních letech poměrně daří a zdejší klub patří ke stabilním účastníkům druhé nejvyšší soutěže v republice, bude mít také luxusní zázemí pro diváky i pro samotný klub.

Ozývají se ale také hlasy, že fotbal takto zastiňuje další místní sporty.

Další názory zpochybňují účelnost tak obrovské investice v řádech deseti milionů korun a říkají, že náš region by potřeboval finance v úplně jiných oblastech.

Navíc tyto hlasy říkají, že se staví sice parádní stadion, přitom ale nejen kvůli stále ne zcela stabilní situaci u největšího místního zaměstnavatele není jisté, zda náš region nepůjde ekonomicky ještě více dolů a zda tady tak vůbec budou peníze na chod tak náročného podniku, jako je špičkový fotbalový klub.

Mluvčí karvinského magistrátu Šárka Swiderová k přestavbě fotbalového stadionu v Karviné-Ráji říká:
Tak velká stavba nese i své problémy

Přestavba karvinského fotbalového stadionu je jednou z největších akcí posledních let ve městě a jde také o vůbec největší sportovní investici v historii Karviné. Velká stavba nese i své problémy a následky pro její okolí. O tom jsme si povídali s tiskovou mluvčí jednoho z investorů akce, města Karviné, Šárkou Swiderovou.

Co říkáte na dosavadní průběh této velké akce a třeba také na upozornění obyvatel z okolí na údajně ne vždy čistý chodník?

Tato stavba je svým rozsahem i pro Karvinou obrovská a přináší logicky problémy. Ovšem snažíme se být přísní i na čištění komunikací, a to se děje a jsme rádi, že i paní stěžovatelka to vidí. U chodníků se budeme prostě více snažit, už to s vedením stavby řešíme. Je to trochu těžší než vyčistit silnici, chodníky se čistí velmi obtížně.

V jaké fázi teď vlastně stavba je a co tak mohou lidé z okolí čekat?

Opravdu prosíme veřejnost o trpělivost, protože na tak velkou stavbu se snažíme diskomfort včetně nepořádku nebo hluku minimalizovat, není to ovšem vždy na sto procent možné. Právě v těchto týdnech jsou terénní práce nyní podzemní nejnáročnější.

Obracejí se lidé z okolí stavby s některými svými podněty i přímo na vás?

Ano. Jsme rádi za podněty a každý neanonymní řešíme. Prakticky denně je koordinátor stavby z naší strany na místě a řeší i toto, na infotabulích u stavenišť je pak vždy kontakt, kam je možné podněty volat.