Pro setrvání Víchy ve funkci starosty hlasovalo 21 z 23 zastupitelů, dva se zdrželi. Jedním z nich byl sám navržený kandidát, tím druhým David Maryška (SPOLU). Zastupitelé současně vybrali i členy rady. Zasednou v ní pouze zástupci ČSSD, která v zářijových komunálních volbách získala 57,47 procenta hlasů a díky silnému mandátu neměla nutnost reflektovat nabídku na koaliční spolupráci. 

V Bohumíně mají nové zastupitelstvo.
OBRAZEM: Toto jsou noví zastupitelé Bohumína, které jste si zvolili

Kromě starosty a místostarostů se radními stali Aleš Drobek, Adrian Kuder, Věra Palková a Dušan Socha. Poslední jmenovaný nahradil předchozí členku Yvonu Placzkovou, která se z pracovních důvodů rozhodla do rady znova nekandidovat.

„Po celé minulé funkční období jsme v zastupitelstvu výborně spolupracovali napříč stranami. Většina usnesení byla přijímána jednomyslně. Věřím, že tomu tak bude i nadále, byť volby vždy vzbudí určité vášně. Ale doba je složitá a je před námi řešení spousty problémů, proto musíme táhnout za jeden provaz,“ uvedl bezprostředně po svém zvolení starosta Petr Vícha.

Bohumín budou hlídat další kamery. Září 2022.
Bohumín budou hlídat další kamery, dohlédnou i na nové byty v bývalé kolonii

Na úvodním zasedání zřídili zastupitelé také kontrolní a finanční výbor a zvolili jejich předsedy. Předsedou finančního výboru se stal opět Jiří Knot z ČSSD. Kontrolní výbor nově povede Jan Šebesta z ANO 2011. Vítězná ČSSD obsadila v zastupitelstvu 15 z 23 křesel, 5 křesel patří hnutí ANO 2011, dva mandáty má SPD a jeden koalice SPOLU (ODS a KDU-ČSL).