Ustanovující zastupitelstvo jinak proběhlo poměrně hladce a ani volby vedení města nepřinesly žádné překvapení, ale naopak předem očekávaný a koaličně dohodnutý výsledek. Starostou Orlové je tak od dnešního dopoledne Tomáš Kuča (ČSSD), který post prvního muže radnice převzal od svého otce Jaromíra. První místostarostkou byla zvolena Renata Potyšová, druhou místostarostkou se stala Petra Ječmionková, při čemž obě dámy oblékají dres hnutí ANO 2011.

Celá nová vedoucí trojice se v následujících rozhovorech vyjádřila, že mezi priority považuje dokončení orlovského náměstí, vyřešení problému s rozbitými cestami po rekonstrukci kanalizace, pokusit se budou chtít opět zprovoznit tamní koupaliště.

„Určitě budu chtít na radnici vnést čerstvý vítr, budu se s tím muset poprat já i mí kolegové, ale především doufám, že se nám bude dařit diskuze napříč mezi stranami a podaří se nám město posunout zase o kus dál," okomentovala svůj start do politiky v roli 2. orlovské místostarostky třicetiletá Petra Ječmionková.

Více informací i rozhovor s vítězem voleb Petrem Koláčkem (KSČM), jehož strana nakonec skončila v opozici, přineseme v tištěném vydání Karvinského a Havířovského Deníku v úterý 4. listopadu.