„Na programu kontrolního dne je schválení závěrečné zprávy a oficiální předání dokončených i nedokončených částí stavby investovaných Ministerstvem financí do majetku města,“ uvedla tisková mluvčí orlovské radnice Nataša Cibulková.

Jde o práce, které dokončil původní dodavatel stavby, se kterým se město a další investoři akce nakonec z několika důvodů dohodli na ukončení smlouvy.

Co bude dál? „V současné době byla dokončena projektová dokumentace pro nové výběrové řízení, probíhá její kontrola a připravují se zadávací podmínky a další nezbytné podklady pro vyhlášení nové soutěže,“ řekl orlovský starosta Miroslav Chlubna.

Zadavatelem nového výběrového řízení pak bude Ministerstvo financí. Po jeho vyhlášení a uzavření budou moci pokračovat další práce. Zatím je hotovo parkoviště před orlovským městským úřadem, další investice na stavbu by měly představovat částku více jak 250 milionů korun. Kdy výběrové řízení a zahájení další stavby proběhne se v tuto chvíli vzhledem k výše uvedeným okolnostem neví.