O potřebě nových tříd se mluví už několik let, kapacita školy dávno nevyhovuje. Situace občas bývá tak napjatá, že některé děti mají tělocvik už v sedm hodin ráno.

„Jsme, jak se lidově říká, plní až pod strop. Přípravy vrcholí a snad už na jaře 2024 začne plánovaná výstavba. Náročné bude stavbu a chod školy organizačně zvládnout. Jiná možnost ale není, chceme-li v budoucnu vyhovět všem rodičům a vzít všechny Rychvalďáky k nám do školy,“ uvedl ředitel školy Daniel Cigánek.

Z prodejen pronášel kdeco. Třeba nářadí.
Karviná, Havířov, Český Těšín. Všude kradl, neplatil, a tak za to zaplatil

Starostka Rychvaldu Dagmar Pížová potvrdila, že přibývá obyvatel, a proto město musí situaci řešit. „Letos na podzim bychom rádi zahájili výběrové řízení na dodavatele stavby a pokud vše dobře půjde, tak na jaře příštího roku bychom rádi zahájili výstavbu pavilonu,” řekla.

Takto má vypadat nový pavilon školy v Rychvaldu.Takto má vypadat nový pavilon školy v Rychvaldu.Zdroj: Deník/Tomáš Januszek

Nový školní pavilon bude mít devět místností, z nichž šest by mělo fungovat jako kmenové třídy a jedna jako rozšířený prostor šaten. Počítá se také s multimediální třídou a jednou relaxační třídou.

Základní škola Rychvald má ještě alokované pracoviště Václav, kam letos nastoupilo 15 prvňáků. Celkem jich letos v Rychvaldu přivítali osmdesát.