Práce kvapná, málo platná. To si mohou říkat stavbaři, kteří koncem loňského roku pracovali na celkové rekonstrukci ulice V Zátiší. Nejdříve tedy moc nepracovali, aby ve finále pracovali překotně a málo kvalitně.

„Po nástupu do funkce jsem se na rozeběhnuté stavby zaměřil a často je kontroloval. Závady mi proto nemohly uniknout. Firmě jsme proto vyčetli některé nedodělky i nedodržení termínu," potvrdil náměstek havířovského primátora Ivan Bureš.

Toho, že se na stavbě za dobrého počasí moc nepracuje, si nevšimli jen lidé z okolí, ale také úředníci, kteří stavbu kontrolovali. Ti také zjistili, že místo přímého obrubníku podél vozovky se stavbařům povedla vlnovka.

„Protože oprava obrubníku by byla ekonomicky příliš náročná, dohodli jsme se na finančním vyrovnání za nedodržení kvality. Nejde o vadu, která by bránila používání komunikace. S firmou jsme se dohodli na snížení ceny za stavbu o tři procenta, což představuje zhruba 140 tisíc korun. V součtu za všechny zjištěné nedostatky však firmě z původně dohodnuté ceny nebudeme platit přibližně 1,7 milionu korun," uvedl vedoucí odboru investic magistrátu Radoslav Basel.