S poklesem tržeb v důsledku stavebních prací se musí potýkat obchodníci, kteří mají své provozovny v Hrnčířské ulici v centru města. Na prostranství mezi spořitelnou a budovou magistrátu a také v ulici Karola Sliwky probíhají souběžně stavební práce.

Obě stavby omezují dopravu i chodce, kteří pak prodejny v centru míjejí. Zástupci města tvrdí, že je to nezbytné jednak kvůli bezpečnosti, a také jsou tyto práce velmi rozsáhlé.

Knihkupectví U Náměstí má uvolněn prostor před svým vchodem, zbytek prostranství je uzavřen. Prodejna Trafika plus mobil má od pondělka zavřeno. Majitelka knihkupectví Šárka Barchanská neskrývá své rozčarování nad postupem prací.

„Jsem ráda, že to tady budeme mít hezčí, s opravami určitě souhlasím, jen nerozumím postupu prací. Máme to tady už dva týdny rozkopané a před naší prodejnou se pořád nic neděje. Práce postupují na druhou stranu, kde žádné obchody nejsou," říká majitelka knihkupectví a dodává, že se musí potýkat s úbytkem zákazníků.

„Lidé si myslí, že máme zavřeno. Ti, kteří k nám přijdou, si stěžují, že si nemohou prohlédnout zboží ve výlohách. Zákazníků tak máme rozhodně méně, než je v tomto předvánočním období běžné," vysvětluje majitelka knihkupectví.

Pro obchodníky je právě předvánoční čas dobou největších tržeb, listopad a prosinec jsou rozhodujícím obdobím.

Úpravy tohoto prostranství by podle mluvčí magistrátu Šárky Swiderové měly trvat do konce roku.

„Jedná se o dlouhodobě plánovaný projekt a každá taková stavební úprava s sebou nese nutná omezení hlavně kvůli bezpečí chodců. Práci provádí odborná firma, která má své postupy," říká Swiderová.

Stavební práce na výměně kanalizace probíhají také v ulici Karola Śliwky, kde je uzavřen průjezd ulicí od křižovatky u zimního stadionu až po vjezd na parkoviště u obchodního domu Prior. Dopravní situace v centru města je řešena objížďkami a částečně průjezdné je proto i Masarykovo náměstí.