„Rodičům jsme dali dopředu vědět, že stávku plánujeme, a měli dostatek času zajistit si pro děti hlídání,“ vysvětlila vedoucí MŠ Spojka v Karviné–Novém Městě Eva Maslovská. Jedna ze školek, kde bude provoz i přesto zajištěn, je MŠ Družby 1338 v Karviné-Novém Městě. „Do stávky se zapojíme symbolicky, protože máme na dnešní den připraveného Mikuláše a nešlo to bohužel přeložit na jiný termín. To je také jediný důvod. Na dveřích ale máme napsáno, že stávku podporujeme. Alespoň tedy symbolicky,“ vysvětlila ředitelka školky Jarmila Svobodová.

V MŠ Masarykovy sady v Českém Těšíně podpoří učitele ve všech bodech stávky, stejně jako ve školce na ulici Smetanově. „Samozřejmě, že podpoříme naše kolegy. Informovali jsme rodiče v dopisech, aby věděli, proč stávkujeme,“ uvedla ředitelka MŠ na ulici Smetanově Alena Weberová. Se stávkou nesouhlasí maminka pětileté Zuzany a sedmiletého Lukáše Alena Slavíková.

„Nejsem tím nadšená, pracuji v soukromé firmě, nemůžu si vzít volno jen proto, že se všechna školní zařízení rozhodla stávkovat. Dětem musím zabezpečit náhradní hlídání. Nelíbí se mi to a myslím, že nemají proč stávkovat,“ řekla. V Orlové se z mateřských škol zapojí do stávky pouze jedna jediná, a to na ulici Lutyňské. „Ostatní mateřinky jsou v běžném provozu,“ doplnila mluvčí Orlové Nataša Cibulková.