Členy takzvané stínové vlády ANO, která v úterý absolvovala výjezdní zasedání právě v Havířově, pozval primátor Josef Bělica, který pořádá setkání s lidmi pravidelně. Mezi hosty nechyběly ani dvě nejvýraznější postavy současného hnutí ANO - první místopředseda Karel Havlíček a stínová ministryně financí Alena Schillerová.

Tentokrát byl sál téměř plný příznivců hnutí Andreje Babiše a jeho spolustraníků, ve stáncích před sálem byly k dostání tiskoviny a knížky Andreje Babiše.

Andrej Babiš na návštěvě Moravskoslezského kraje, 22. srpna 2022, Český Těšín.
Babiš tour po Karvinsku: V Těšíně a v Havířově se napadali příznivci s odpůrci

Po úvodních proslovech, v nichž řečníci nenechali na současné vládě niť suchou, došlo i na dotazy z pléna, které se týkaly všemožných témat – od cen energií, bydlení, armády a nákupům vojenské techniky, či celkově polistopadového vývoje. Jeden z tazatelů trochu zaskočil Andreje Babiše otázkou, zda by ANO šlo do koalice s SPD Tomia Okamury.

Andrej Babiš na návštěvě Moravskoslezského kraje, 23. srpna 2022 v Ostravě.
Babiš tour v MS kraji: napadení chlapce, srnčí guláš za 10 a "fotbal" v Ostravě

„Asi by nám to nepomohlo, i tak bychom měli ve sněmovně jen 91 mandátů,“ odvětil mu Babiš. Na adresu svých kolegů řekl, že se pilně připravují na to, až po vyhraných volbách převezmou zodpovědnost a budou pracovat pro stát a jeho lidi.

Po skončení debaty došlo na tradiční autogramiádu a společné fotky. Členové stínové vlády se poté přesunuli do Ostravy, kde je v kině Luna čekalo setkání s obyvateli Ostravy.