Druhá série Stínů v mlze slibuje poslední tři napínavé díly. V nich musí kriminalisté Magda Malá (Petra Špalková) a Martin Černý (Jiří Vyorálek) vyřešit nejen nárazové případy, ale i sériového ranního vraha. Dotkne se to nějak jejich vlastních osudů?

V 10. díle, který Česká televize odvysílá symbolicky v pondělí 10. června, maskovaná trojice pachatelů během loupežného přepadení klenotnictví těžce zraní pracovníka security obchodního centra, který je v kritickém stavu. Z vyšetřování loupeže šperků v hodnotě několika milionů se stává nečekané drama, ve kterém jde o životy rukojmí.

Paralelně s tím Magda Malá pátrá po médii přezdívaném „ranním vrahovi“. Na výzvu v médiích se přihlásí svědkyně, která si před domem jeho poslední oběti všimla muže s poraněnou rukou. „Rannímu vrahovi“ je jasné, že svědkyně pro něj představuje problém, který musí vyřešit. Podaří se Ranního vraha zastavit dřív, než ohlásí svou další oběť?

Filmaři kromě řady ostravských lokalit, mezi něž tradičně patří záběry z centra města, zavítali zejména na Letiště Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově, které je třetím největším letištěm v České republice s pravidelným mezistátním provozem.

Výstavba stálého letištního areálu započala v roce 1956 a byla dokončena v říjnu 1959. Paralelně byl od 60. let užíván také jako vojenské letiště až do roku 1989. Od roku 2001 probíhají na letišti pravidelně Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil Armády České republiky, které jsou nejnavštěvovanější dvoudenní rodinnou akcí v České republice.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Rekonstrukce slavné Ostravice-Textilie se chýlí ke konci. Jak to vypadá uvnitř | Video: Deník/Petr Jiříček