Některé soutěžní zápasy musely oddíly podle vlastních slov hrávat i v okolních obcích. Díky schválenému financování však nyní město může podepsat smlouvu se stavební firmou a v nejbližších týdnech zahájit i samotné práce.

Stavba je rozdělena do několika etap. Na novou halu je v rozpočtu momentálně blokováno 30 milionů korun, které je podle vedení města možné okamžitě použít.

I kvůli situaci na stavebním trhu je však už teď jasné, že nové sportovní zázemí bude stát dvakrát tolik, než radnice očekávala. Náklady se mohou vyšplhat až na 100 milionů korun, město má ale přislíbeny dotace.

K TÉMATU

Škola bude mít novou tělocvičnu Do dvou let by měla na zpustlé ploše na nádvoří českotěšínského gymnázia stát nová tělocvična. Před pár týdny byl slavnostně poklepán základní kámen stavby. Už více než šest let musejí studenti gymnázia spokojit s menší tělocvičnou, popřípadě, když to jde, mohou využít sportovní halu Albrechtovy střední školy, která je přes ulici. Starou tělocvičnu hygienici uzavřeli kvůli úniku azbestu z materiálu, z něhož byla budova v 80. letech minulého století postavena.