Starosta Stonavy Ondřej Feber předpokládá, že změna územního plánu by mohla proběhnout do konce roku během dalšího roku budou pozemky zasíťovány. „Pozemky budeme nabízet soukromým vlastníkům, žádný developerský projekt,“ říká starosta s tím, že v lokalitě bude k dispozici 11 parcel.

Změna č. 4 stávajícího Územního plánu obce Stonava se bude týkat také lokality bývalého Dolu 9. květen na hranicí s Horní Suchou, kde má vzniknout inovativní energeticky nezávislá průmyslová zóna „Podolupark.“ Veškeré náklady související se změnou územního plánu tak ponese investor.

Podle starosty se bude jednat o poslední změnu stávajícího územního plánu. „Ano, je skutečně poslední změna stávajícího územního plánu. Už se ale připravujeme na nový územní plán. Umožňují nám to podmínky ochrany ložiska, kde se nám uvolnily další pozemky, které můžeme použít k výstavbě, ovšem v dnešní době je situace natolik kritická, že skutečně zastupitelstvo bude zvažovat každý metr čtvereční zemědělské půdy, protože bychom měli i tu zemědělskou půdu chránit,“ vysvětluje starosta Feber.

Nový územní plán se bude týkat téměř celé Stonavy, vyjma lokalit jako je Amerika a Křivý Důl.