Centrum obce Stonava je neprůjezdné, parkoviště a přilehlá louka se proměnily v jeden velký lunapark a nechybí ani tradiční stánky s jídlem, pitím a pouťovými specialitami. Deník také zjišťoval, kolik za jídlo a nápoje zaplatíte.

Během sobotního odpoledne se z pouťových atrakcí ozýval křik, veselý jekot dětí, které nejvíc zaujal autodrom, labutě, skákací hrad a další atrakce. Však také rodiny s dětmi tvoří největší část návštěvníků. O pouti do Stonavy pravidelně jezdí také rodáci, kteří bydlí v okolních obcích a městech a příjemné letní počasí využili k cyklovýletu a podívat se, pozdravit známé přijeli na kole.

Hrčava, Frýdecko-Místecko, červenec 2023.
Střelba v Hrčavě. Drogy, celá vesnice to věděla a všichni si o tom jen povídali

„Jsem příjemně překvapen, že už dnes je tu tolik lidí. Hlavní program je až v neděli, takže očekávám ještě větší návštěvnost,“ řekl v sobotu vpodvečer Deníku starosta Stonavy Tomáš Wawrzyk.

Oficiální zahájení letošní pouti obstarala podobně jako v minulých letech soutěž v kosení trávy kosou – na rychlost a kvalitu. Letos soupeřilo šest mužů a nejlepší z nich byl Tadeusz Szwed.

OBRAZEM: Karviná vtrhla do ligy demolicí Vrbova Zlína. Zářil kapitán Budínský

Lidé si libují: z centra Karviné prakticky zmizely kamiony, obchvat pomáhá

VIDEO: Krytý bazén v Karviné nově. Podívejte se dovnitř, otevře v srpnu

Hlavní den je v neděli 

Hlavní poutní den je neděli, která začne v římskokatolickém kostele českou mší v 8 hodin a polskou v 10.15 hodin. Odpolední hudební program začíná v zahradě Domu PZKO ve 14 hodin, kdy tam Hornická kapela Stonava, v 17 hodin skupina LOKYO a v 19 hodin zazpívá slovenská slavice Kristína. Závěr nedělního programu a celé pouti obstará ve 22 hodin ohňostroj.

Ve stonavské farnosti se podařilo obnovit farní kapli a zrekonstruovat zahradu. Rok 2023.
Ve Stonavě zrekonstruovali kapli a farní zahradu. Podívat se můžete během poutě

K TÉMATU

Za kolik se najíte či napijete na Stonavské pouti

Langoš 100 – 120 Kč

kofola 30 Kč 0,3 l

40 Kč 0,5 l

malinovka 40 Kč 0,5 l

Radegast 10 40 Kč

Radegast 12 45Kč

párek v rohlíku 35 Kč

hamburger od 80 Kč

domácí klobása 100 Kč

domácí bramborák 80 Kč