„Jedná se o problematický úsek s úzkou silnicí téměř bez krajnice. Osobní auta se tady míjejí jen s velkou opatrností. U těch nákladních šlo doslova o hazard. Často tudy jezdí i cyklisté. Nejvíce kolizní úsek je přitom přímo v rodinné zástavbě, kudy chodí do školy děti,“ uvedl místostarosta Bohumína Lumír Macura.

Takzvané opatření obecné povahy s místní úpravou dopravního provozu vydalo město ve spolupráci s Rychvaldem a Dolní Lutyní. Značky zakazující kamionům vjezd do bohumínských serpentin už začínají v Rychvaldu u Pennymarketu a v centru Dolní Lutyně.

Opatření vítá i starosta Dolní Lutyně Pavel Buzek „Velmi mě těší, že jsme se s Bohumínem a Rychvaldem domluvili, a přes odpor některých institucí omezení prosadili. Díky němu klesne tranzitní kamionová doprava z centra Dolní Lutyně směrem na rozcestí Rychvaldské, Bohumínské, Hraniční a Záblatské ulice, což občané ocení,“ říká starosta Dolní Lutyně.

Na dodržování zákazu vjezdu teď dohlíží městská i státní policie.

Radnice plánuje v nebezpečném úseku ve Skřečoni v Rychvaldské ulici ještě další opatření, a to nový chodník. Ten vznikne v místě dopravní závady mezi Mysliveckou a Blatnou ulicí.

V Karviné-Darkově se kácejí stromy, přípravy na stavbu silničního obchvatu začaly.
Začátek stavby obchvatu se opět posouvá. Zatím o půl roku