Setkání zpestřené vystoupením talentovaných žáků umělecké školy se konalo v radniční restauraci. Z téměř 120členného sboru městské policie se účastnilo 90 strážníků. Společně s vedením města si v závěru setkání pořídili společnou fotografii.

„Loňský rok hodnotíme z našeho pohledu jako velmi úspěšný. Co se týká zákroků, drtivá většina byla pozitivních, tedy úspěšných. Vyhnuli jsme se průšvihům. Rozpočet jsme využili v plné míře a ještě jsme dostali od města dárek, kterým je nový policejní klub. Takže loňský rok je úspěšný," zhodnotil ředitel MP Havířov Bohuslav Muras s tím, že vítá schválení navýšení členů sboru o šest strážníků od roku 2016.

„Upřímně, já si práce městských policistů velice vážím. Samozřejmě, že často slyšíme kritiku na práci strážníků. Ale ten, kdo je soudný, musí uznat, že odvádějí skvělou práci. Každá činnost má své rezervy, my práci městské policie sledujeme, vyhodnocujeme a snažíme se, aby byla ještě lepší," řekl primátor Havířova Daniel Pawlas.

Mezi oceněnými byli také strážníci Michael Karkoška a Vladislav Zajac, kteří loni v létě zachraňovali muže tonoucího v odkalovacím rybníku u ulice U Skleníku. Zatímco nikdo z přihlížejících pro jeho záchranu neudělal vůbec nic, strážníci neváhali a skočili do vody. „Okamžitě jsme se začali potápět a hledat pod hladinou. Smutné je, že přes vytažení z vody a úspěšnou resuscitaci ten muž nakonec zemřel," popisovali zákrok strážníci.

Za poskytnutí první pomoci pobodané prodavačce z prodejny na náměstí TGM byli oceněni strážníci David Křistek a Roman Šteflíček: „Když jsme přijeli na místo, seděla tam žena pobodaná na hrudníku. V té chvíli jsme ještě nevěděli, kdo je pachatelem a jestli se ještě třeba nachází na místě. Zraněné jsme poskytli první pomoc a přivolali záchranku."

Strážníkem roku byl za nadprůměrné plnění úkolů vyhodnocen Miloš Majtner.

Bilancování roku 2014 a ocenění strážníků MP Havířov.