Po čtvrteční soutěži žáků havířovských základních škol se v pátek na střelnici MP Havířov na Stružníku konal 18. ročník O putovní pohár primátora strážníků a policistů. Nejpřesnější mušku měli domácí strážníci Václav Antošík a Jaromír Třetina.¨

Antošík ve třech disciplínách nastřílel 280 bodů, čímž si vybojoval první místo v jednotlivcích. Protože na druhém místě se umístil jeho týmový kolega Třetina s 278 body, zvítězili i mezi dvoučlennými družstvy. Třetí místo v jednotlivcích si vystřílel karvinský strážník Michael Rumpel. S kolegou Lukášem Balickim byli druzí v družstvech a třetí místo obsadili strážníci ostravské městské policie Oldřich Dunaj a Tomáš Dršťák.

Střelecká soutěž strážníků a policistů v Havířově. „Soutěž proběhla bez zádrhelů a s čistým štítem jsme prošli také policejní kontrolou zbraní a alkoholu. Naši strážníci nezklamali a musím uznat, že se rok od roku ve střelbě lepší i naši partneři z chorvatské Omiše," řekl ředitel MP Havířov Bohuslav Muras.

Policisté stříleli ze svých služebních nebo i soukromých zbraní. Přesnou mušku museli prokázat ve třech disciplínách limitovaných časem a v některých se museli dokázat soustředit po předchozí fyzické zátěži.

V první disciplíně pálili dvanáct ran na terč ve vzdálenosti 25 metrů v limitu jedné minuty, přičemž museli jednou přebíjet zásobníky. Ve druhé stříleli na terče vzdálené 25 a 50 metrů po padesátimetrovém běhu. V závěrečné disciplíně prokazovali rychlost střelby na tři terče rovněž s přebíjením.

Zdroj: Youtube