Zázrak se však nekonal. Jak se ukázalo, voda do kopce netekla, ale našla si jinou cestu, kudy protekla dovnitř budovy, kde je tělocvična, školní družina a dílny. Ze zdánlivě jednoduché opravy střechy se však vyklubal oříšek.

„Rekonstrukce této školy je dlouhodobou záležitostí, chystali jsme ji několik let. V rámci projektové přípravy jsme však zjistili, že střecha tělocvičny je v havarijním stavu. Proto jsme začali s její komplexní opravou," řekl Deníku přímo na opravované střeše vedoucí odboru rozvoje a správy majetku René Vašek.

Na střeše byly provedeny vrty jednotlivými vrstvami, které prokázaly, že jsou nasáklé vodou. Po odstranění všech vrstev až na skelet střechy bylo zjištěno, že odtokové vpusti jsou nad úrovní střechy.

„Střecha není správně vyspádovaná, voda proto nemohla odtékat a v určité hladině se stále držela na střeše. Protože tento typ střechy neumožňuje běžně užívané kotvení izolace, bude použita speciální norská technologie vakuového, tedy podtlakového kotvení," vysvětlil stavbyvedoucí Karel Vala. Ten si postěžoval i na komplikace s počasím. „Při opravě střechy jsme přímo závislí na počasí a sledujeme proto předpovědi. Ty nás však zaskočily, protože pršelo v době, kdy nemělo a nepršelo, když meteorologové déšť předpovídali," dodal.

Přes všechny problémy stavbaři i zástupci města věří, že oprava střechy za necelých 5 milionů korun neomezí začátek školního roku.