Položení nové střechy předcházely demolice a opravy komínů, rekonstrukce ústředního topení a výměna kotle, stejně jako zateplení objektu za více než 40 milionů korun.

„Jedná se o rozsáhlou, trojkřídlou budovu v Tyršově ulici. Vzhledem k ploše a historické povaze objektu šlo o náročnou investiční akci, která si vyžádala více než 32 milionů korun z prostředků Moravskoslezského kraje,“ uvedl náměstek hejtmana pro školství a sport Stanislav Folwarczny. Rekonstrukce učeben přišly Moravskoslezský kraj na dalších 13,5 milionů korun.

První školní den v Bohumíně, 4. září 2023.
První školní den na Karvinsku. Kde přišlo nejvíce prvňáčků

Za posledních sedm let Moravskoslezský kraj proinvestoval ve škole téměř sto milionů korun a nyní se připravuje modernizace zázemí pro zemědělské a polygrafické obory za více než 50 milionů korun. Díky proměně části nevyužitého školního areálu ve Frýdecké ulici vznikne mnohem lepší zázemí pro odborné vyučování. Práce proběhnou příští rok.

Hlavní budova Albrechtovy střední školy v Českém Těšíně.Hlavní budova Albrechtovy střední školy v Českém Těšíně.Zdroj: Deník/Tomáš Januszek

Ředitel Albrechtovy střední školy Pavel Cieslar potvrdil, že stávající areál pro zemědělskou techniku v ulici Cihelní je zastaralý. Navíc je objekt ekonomický dále neudržitelný. „Plánovaná přestavba nevyužité části areálu na moderní zázemí s venkovním prostorem pro ukázky využití a obsluhy traktorů a strojů nám velmi pomůže,“ řekl Cieslar s tím, že objekt po modernizace navíc nabídne zázemí pro šatny učňů i pedagogů.