„Letos jsme zvolili fialovou. Všichni se snaží ladit své oblečení a doplňky právě do této barvy. Ve škole bude speciální výuka, po celý den budeme pořádat nejrůznější sportovní a společenské aktivity, máme i fialový jarmark, kde kromě jiného fialového zboží budeme prodávat fialové pečivo. Výtěžek jarmarku věnují studenti na charitu, " řekla kantorka a jedna z mnoha organizátorů akce Jiřina Pechová.

Součástí Barevného dne je také den otevřených dveří. Od 9 do 17 hodin se mohou přijít podívat především rodiče s dětmi, které budou příští rok končit základní školu a budou si vybírat obory pro další vzdělávání. V maturitních oborech si mohou vybírat studium pedagogického lycea, sociálně výchovné, administrativní a humanitární činnosti nebo kosmetických služeb. V učebních oborech to jsou kadeřník a prodavač. Při dni otevřených dveří si mohou prohlédnout celou školu v ulici Kpt. Jasioka i odloučené pracoviště praktické výuky v ulici E. Krásnohorské. Vzdělání je možné si doplnit také v tříletém večerním nástavbové studiu v oboru podnikání.

Vedle vzdělávacích programů v tuzemsku se studenti účastní také stáží v zahraniční. V rámci projektu Leonardo vysíláme v březnu 8 žáků oborů vzdělání Kosmetické služby a Kadeřník na čtyřtýdenní stáž v partnerské škole Jyvaskyla Educational Consortium ve finském městě Jyvaskyla. Samotné stáži ve Finsku bude předcházet intenzivní jazyková a kulturní příprava vybraných žáků. Pro další školní rok připravujeme stáž pro obory Pedagogické lyceum a Sociální činnost s tím, že by se měly konat ve Finsku, Lotyšsku nebo Belgii," informoval ředitel školy Petr Szymeczek.

Jako příjemný bonus si v soutěži Euroscola studenti vybojovali výlet do Evropského parlamentu ve Štrasburku.

Přestože je Střední škola v Prostřední Suché známá především jako organizátor prestižní soutěže Miss Reneta, celoročně se účastní řady dalších projektů. Jedním z nich je Comenius založený na aktivním partnerství se školami v Polsku, Slovensku, Německu a Turecku.

Známou akcí je také společenská přehlídka tvorby studentů K-mode show.

Studenti školy sklízejí úspěchy v soutěžích. Právě dnes budou v Praze oficiálně vyhlášeny výsledky soutěže o Cenu Waltera Sernera za nejlepší nepublikovanou povídku roku 2013 pro studenty středních škol, kde se mezi 20 nejlepších probojovala Kateřina Vrhelová.

Více informací na www.stredniskola-sucha.cz