Akce je jednou z těch, kterou tamní pedagogové připravili v rámci Týdne zdraví. „Stromek buk, který zasadíme, už znáte, že? Dívali jsme se na něj při výletu na Prašivou,“ sdělovala svým dětem paní učitelka Naděžda Ligocká. Malí předškoláci se na zahradě zamýšleli nejprve nad tím, jak se jim venku líbí. „Chodím sem moc rád. Hrajeme tady fotbal a někdy tu najdu zajímavé věci,“ zamyslel se malý Ondra.

Pak předškoláci podle obrázků poznávali stromy a určovali, zda rostou také na zahradě školky. „To je bříza a roste tam,“ ukázala správně například malá Natálka. Pak došlo k samotné akci. Předškoláci se vyzbrojili malými lopatami. Malý Alex pomohl paní učitelce umístit stromek do jámy. Všichni ostatní pak lopatami nabírali hlínu i živiny a postupně je sypali na kořeny malého buku. Sázení stromku ovšem nebylo jedinou akcí, kterou pedagogové ze školky Okružní pro děti připravili.

"V pondělí jsme připravovali zeleninové a ovocné saláty a v úterý ochutnávali zdravé pomazánky. Ve středu jsme měli sportovní olympiádu s dětmi školy U Kapličky, včera jsme také pekli jablečné záviny, dnes nás navštívit studenti, kteří nám připraví a nabídnou zeleninové saláty,“ popsala včera ředitelka Mateřské školy Okružní Marie Bardoňová.