V rámci akce se každoročně schází dobrovolníci z celého kraje a společnými silami uklízí Beskydy. K dispozici mají devět záchytných stanovišť, kde získávají pytle na odpad, rukavice, drobné dárky a cenné rady. V letošním roce se patronem stanoviště pod Javorovým vrchem stali zaměstnanci a studenti Obchodně podnikatelské fakulty v Karviné.

„Chtěli jsme zapojením se do této akce studentům ukázat, co znamená společenská odpovědnost v praxi, že se netýká pouze nadnárodních korporací, ale také veřejných institucí. Navíc pro studenty oboru Sociální Management je tato akce velkou příležitostí vidět v praxi, jak to vypadá, když se do neziskového projektu zapojí v jeden den, v jednom kraji téměř pět tisíc dobrovolníků.“, poznamenala Jarmila Šebestová, garantka studijního oboru Sociální management.

„Je to zkrátika i jedna z možností, jak aktivně chránit naše životní prostředí,“ dodala k tomu studentka Petra Krejčí. Návštěvníci stanoviště karvinské fakulty mohli získat drobný suvenýr ve formě placky, kterou si mohli i sami vyrobit. Nechyběly omalovánky či malování na obličej či výtvarná dílnička.