O detailní způsob přípravy se dokonce zajímají soudci Krajského soudu v Ostravě, před kterým se dvojice ocitla v roli obžalovaných. Podle státního zástupce připravovali zákeřnou svíčkovou vraždu s využitím medikamentů a následným použitím injekční stříkačky. Hrozí jim dvanáct až dvacet let vězení. Tento týden se případem zabýval trestní senát.

Dva bratři, jedna žena

Jde o komplikovaný rodinný trojspletenec z Karviné, v němž figurují dva bratři. První z nich se oženil, s manželkou má děti. Žena však posléze dala přednost jeho bratrovi, s nímž začala žít. Někdejší partner, který je však stále jejím právoplatným chotěm, začal dvojici překážet.

Měl výhrady k tomu, jak vychovávají jeho děti. Často se vzájemně osočovali, napadali, docházelo i k fyzickým potyčkám. Padala také různá trestní oznámení.

Vše vyvrcholilo vloni v únoru, kdy se noví partneři podle obžaloby domluvili na odstranění třetího aktéra. Státní zástupce tvrdí, že chtěli muži otrávit jídlo a pak mu vpíchnout vzduch do žíly, což by vedlo ke vzduchové embolii a následné smrti.

Zbavit ano, zabít ne

To ale obžalovaní odmítají. Připouštějí „úpravu“ svíčkové pomocí medikamentů, ale jen do té míry, aby se dotyčnému udělalo špatně, musel být převezen a přestal je obtěžovat. Plánování vraždy důrazně odmítli.

Pivo a svíčková

Nejprve se o otravu pokusil bratr nepohodlného manžela. „Předal mu plechovku piva, do níž před schůzkou, s vědomím ženy, injekční stříkačkou vstříkl směs léků Neurol a Zaldiar,“ uvedl žalobce. Dotyčný se piva napil, vzápětí ho ale odhodil s tím, že je příliš hořké. Následovalo pozvání na oběd – svíčkovou. Nic netušící manžel nabídku přijal.

Ani ve snu ho nenapadlo, že mu žena do omáčky přimíchala blistr léků Eliquis a Trittico. Zachránilo ho to, že je drogově závislý. Před návštěvou si dal pervitin, který ho zasytil. „S ohledem na předchozí požití pervitinu, díky čemuž neměl chuť k jídlu, odmítl připravenou svíčkovou omáčku a nápoj zkonzumovat,“ dodal žalobce.

Shoda náhod

Vše vyšlo najevo při vyšetřování jiného případu, o který se zajímala Národní centrála pro boj s organizovaným zločinem (NCOZ). Svou roli sehrály odposlechy. „Pachatele detektivové odhalili při prověřování jiné organizované trestné činnosti. Motivem činu měly být dlouhodobé spory s poškozeným,“ uvedl mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej.“

U krajského soudu se tento týden přehrávala část výše zmíněných odposlechů. Muž je vazbě, žena na svobodě. Hlavní líčení bude pokračovat koncem června.