Havířovští stolní tenisté patří dlouhodobě mezi špičku v zemi. Po celou dobu své téměř šedesátileté historie hrají nejvyšší soutěže. Hala z roku 1982 jim však již přestává stačit. Proto připravují stavbu Sportovního centra talentované mládeže. To by mělo vyrůst v areálu tenisových kurtů pod krytým bazénem v Opletalově ulici.

„Nová hala by měla být dvakrát větší než ta současná. Počítáme se 16 až 20 stoly pro tréninky. Součástí centra bude moderní sociální zázemí, včetně ubytovací kapacity pro hráče, kteří u nás trénují i účastníky pořádaných akcí. Nové centrum nám umožní pořádat i větší turnaje a mezinárodní kempy," vysvětloval manažér Sportovního klubu stolního tenisu Baník Havířov Nikolas Endal.

Klub nyní hledá finanční zdroje na stavbu. Hala s vyšší kapacitou a moderním zázemím by totiž měla přijít na 80 milionů korun. Na většinu z plánované investice má klub zajištěnou dotaci, u které se však předpokládá spoluúčast města.

Zastupitelé proto na svém posledním zasedání debatovali o návrhu uvolnění finančních prostředků z městské kasy, a to až do výše 30 procent celkových nákladů na stavbu.

„Město s projektem souhlasí. Jde o peníze investované do sportu a nové sportovní centrum by vyrostlo v městské části Šumbark, kde podobné aktivity vítáme," vysvětlil náměstek primátora Daniel Pawlas.

Vizualizace budoucí podoby haly pro stolní tenis.