Pěkného umístění v latinskoamerických tancích dosáhl předposlední dubnový víkend na dvou dobře obsazených mezinárodních soutěžích mladý pár Tomáš Horák a Veronika Komínková z TK Flodur Havířov.
V sobotu 19. dubna se zúčastnili ve Společenském sále kroměřížského Kulturního domu tanečního klání ve standardních a latinskoamerických tancích Kroměříž 2008. Soutěžili ve skupině dospělých. O prvenství zápolilo celkem šestnáct párů. Havířovští se nejdříve protančili do finálové skupiny, kde po výborném výkonu obsadili krásné čtvrté místo. Neděle patřila Mistrovství Moravy v Brně. Startovalo dvacet pět tanečních párů. Dvojici z TK Flodur se opět dařilo. Probojovali se do finále a tam vytančili bronzovou medaili. Na úspěchu tanečníků se významně podíleli Václav Masaryk, Filip Swetik a Žaneta Vašková.
„Z umístění našeho páru mám opravdovou radost. S tancem začali teprve před necelými dvěma roky. Po absolvování základního a stříbrného tanečního kursu je to v pořadí jejich druhá a třetí soutěž. Oba jsou registrovaní v Českém svazu tanečního sportu,“ uvedla předsedkyně Občanského sdružení TK Flodur Havířov Milada Černá.