„Baby taxi je primárně určeno pro bohumínské rodiče s dětmi do šesti let pro dopravu k dětským lékařům. Baby taxík bude zajíždět hned na tři místa do nemocnice, na polikliniku a k ordinacím pediatrů v Nerudově ulici," řekla mluvčí města Lucie Balcarová.

S myšlenkou zavést baby taxi přišla za radními Bohumína tamní Pracovní skupina pro rodiny s dětmi, která je ve městě součástí týmu pro komunitní plánování.

Rozhodnutí předcházel průzkum mezi rodiči. Radnice rozdala vloni na podzim téměř tisícovku dotazníků. Rodiče odevzdali 425 vyplněných anketních lístků, 381 z oslovených má přitom doma alespoň jedno dítě ve věku do šesti let.

„Chtěli jsme oslovit co nejvíce rodičů s dětmi do šesti let. Proto jsme dotazníky rozmístili do mateřských škol, čekáren dětských lékařů a také do mateřských center. Vrátilo se nám zpět téměř 45 procent vyplněných lístků. Průzkum ukázal, že přes 80 procent zúčastněných považuje za důležité zřídit baby taxi a téměř 60 procent oslovených by službu využilo," sdělil vedoucí sociálního odboru bohumínské radnice Daniel Ucháč.

Baby taxi bude fungovat v pracovní dny od 6.30 do 14 hodin. Objednávat si je rodiče budou moci na stejném telefonním čísle jako senior taxi. Jedna jízda v baby taxi bude stát, podobně jako v senior taxíku, 15 korun.

Zbytek nákladů na cestu k dětským lékařům a zpět do místa bydliště bude doplácet radnice.