Další novinkou je maskot v podobě mloka. „Chceme tím vyjádřit nás vztah k ekologii a ochraně přírody. Naše činnost s životním prostředím přímo souvisí. Zajišťujeme například svoz a dotřiďování komunálního a separovaného odpadu. Provozujeme také městskou kanalizaci, provádíme zimní údržbu vozovek a chodníků a také sezonní údržbu zeleně," vysvětlil ředitel TS Ludvík Martinek.

Logo Technických služeb Havířov.TS fungují ve městě už 50 let. „V začátcích činnosti byly obecně tyto služby posuzovány podle profese popeláře jako něco na okraji společnosti na okraji mezi ostatními zaměstnavateli. V současné době je to zcela jiné. TS se staly jedním z výrazných zaměstnavatelů. Svou činnost neustále rozšiřujeme a modernizujeme. Aby na nás lidé pohlíželi více optimisticky, změnili jsme i naše logo. Ve spodní zelené části vyjadřuje zeleň, v horní modrou oblohu. Ve středu je znak s barvami používanými pro odlišení tříděného odpadu," vysvětlil Martínek.

Aby se veřejnost mohla přesvědčit o tom, že TS nejsou jen o popelářských vozech, připravuje společnost Den otevřených dveří. „Zpřístupníme všechny naše provozy. Lidé se budou moci podívat všude, aby viděli, jaké služby jim i městu každý den poskytujeme. Očekáváme, že největší zájem bude o informace, jak se dále nakládá s odpadem, který lidé třídí. Málokdo ale třeba ví, že provozujeme také psí útulek nebo pohřební službu," dodal ředitel Martínek.