Rozšíření Technotrasy a motivační program Technotrasa Card jsou jedny z mnoha aktivit, jimiž se vedení Moravskoslezského kraje a krajské destinační společnosti Moravian-Silesian Tourism snaží udělat maximum pro oživení cestovního ruchu v regionu.

Technotrasa Po stopách frýdlantské litiny a smaltu.
Beskydská Technotrasa vede i mekkou světové litiny. Ve Frýdlantu nad Ostravicí

„Oproti předešlému roku k nám přicestovalo o 34 procent návštěvníků méně, propad zahraničních turistů činil dokonce 64 procent. Jen z cestovního ruchu tak přišel kraj ve srovnání s rokem 2019 o závratných šest miliard korun,“ vyčíslil ztráty hejtman kraje Ivo Vondrák.

Videotipy Technotrasy:

Zdroj: Youtube
Zdroj: Youtube

Součástí Technotrasy je aktuálně 31 subjektů a jejich počet se bude nadále rozrůstat.

„Novým partnerem se letos stala například společnost SteelOva.cz, která organizuje komentované projížďky po ostravských dolech, hutích i hornických hospodách, či Jesenická kyselka, v jejíž stáčírně jsou pro návštěvníky připraveny speciální zážitkové prohlídky provozu s kurzy výroby levandulového sirupu. S naší krajskou společností MS Tourism připravujeme projekty, které mají pomoci cestovní ruch oživit a Technotrasa je jedním z nich. Již loni získala v celostátní Velké ceně cestovního ruchu ocenění jako nejlepší turistický produkt a těší mě, že její nabídka se stále rozrůstá,“ uvedl náměstek hejtmana pro regionální rozvoj a cestovní ruch Jan Krkoška.

Opavské Slezsko:

A dodal, že přes propad návštěvnosti našeho regionu se stal loni Dolní Vítkovice a Landek nejnavštěvovanějšími sdruženými turistickými cíli v republice.

„Jde o naše industriální skvosty, ale i přes nepříznivou situaci se dařilo i dalším turistickým cílům. Zámek Raduň navštívilo vloni o 30 procent více lidí než v roce předchozím, osmiprocentní nárůst zaznamenal i zámek Hradec nad Moravicí,“ doplnil Jan Krkoška.

Osoblažská úzkokolejka.
VIDEO: Co má společného Harry Potter a Moravskoslezský kraj? Budete se divit!

Součásti Technotrasy je také bonusový program Technotrasa Card. Ten umožní návštěvníkům prostřednictvím designové karty, kterou obdrží u jednotlivých subjektů na Technotrase či ve vybraných informačních centrech, sbírat body za každou návštěvu zdejších atraktivit.

Získané body mohou následně vyměňovat za drobné ceny, jako stylová trička, náušnice, plecháčky atp. Držitelé karty se navíc mohou zúčastnit podzimního slosování o hodnotné ceny.

Rozhledna ve Stěbořicích. Ilustrační foto.
PODÍVEJTE SE: Tyto rozhledny a vyhlídky spojí přeshraniční stezka

„Na zážitky v rámci Technotrasy klademe velký důraz, návštěvník není jen pouhým pozorovatelem a příjemcem informací, ale na jednotlivých místech si může spoustu věcí sám vyzkoušet. Zážitků čeká návštěvníky opravdu spousta, vybrat si mohou bezmála z 50 aktivit,“ pozval do našeho regionu jednatel krajské destinační společnosti MS Tourism Petr Koudela.