Nemusíte zoufat. Existuje hned několik způsobů, jak si polskou televizi naladit.

Vynecháme-li příjem programů přes kabelovou televizi, kde si každý předplatí, na co se chce dívat, další možností je příjem polského signálu přes satelit. Podle odborníků ovšem toto není ideální řešení.

„Pokud chcete chytat polské programy přes satelit, musíte si opatřit dekódovací kartu, která ovšem vyjde na víc než 500 korun a platí pouze rok,“ říká Valdemar Tureček ze společnosti Alba cz.

Ideální řešení pro lidi v rodinných domech je prý následující: k příjmu polské televize je potřeba koupit si set top box, který je schopen přijímat signál ve formátu MPEG4.

„České digitální vysílání se vede ve formátu MPEG2, Poláci jsou v tomto dál,“ říká Tureček.

Ovšem samotný set top box nestačí, protože je třeba si pořídit ještě anténu a nasměrovat ji na polské vysílače. Takto prý lze po jednorázové investici ve výši zhruba dvou tisíc korun chytat pohodlně 15 polských programů, samozřejmě v digitální kvalitě

Podobný postup musí absolvovat také lidé z panelových domů. Pokud jim polské programy nejdou chytat, měli by oslovit majitele domu a svůj požadavek mu sdělit. „U společných antén navíc záleží na rozvodu signálu po domě, použité technologii a také výkonu zesilovače,“ dodal Tureček.