Zbrusu nová školní sportovní hala se začala na místě té původní stavět loni v září a předána má být ve druhé polovině prosince. Jak Deníku včera potvrdil ředitel školy Tomáš Hudec, studenti by mohli tělocvičnu využívat už od začátku druhého pololetí aktuálního školního roku. „Realizace se prodloužila, protože se v průběhu výstavby ukázalo, že nelze použít krček spojující obě budovy, který zůstal po demolici bývalého objektu. Ten se nyní dostavuje nový a také čekáme na dovybavení tělocvičny,“ řekl Tomáš Hudec.

Součástí dodávky je hlediště pro 150 sedících diváků. Elektronické centrum ovládání ozvučení a napojení přenosné kamery umožní pořádání turnajů.

Současně s výstavbou spojovacího koridoru dělníci instalují zařízení již dostavěné haly. „Hala musela korespondovat se sousední funkcionalistickou budovou školy, která je památkově chráněna. V interiéru je poměrně zajímavé spojení oceli s barevnými dřevotřískovými OSB deskami na obložení stěn tělocvičny, přiznané jsou i konstrukce střechy z oceli,“ uvedl Jiří Kuchtíček, vedoucí střediska Beskydské stavební, které zakázku realizovalo.

Místostarosta města a krajský radní Vít Slováček uvedl, že o tělocvičnu pro spádové gymnázium samospráva doslova bojovala s minulým vedením kraje několik let. „Jako jeho absolvent jsem nesmírně rád, že se nakonec dílo podařilo.“

Investice přesáhla 60 milionů korun a plně ji hradí Moravskoslezský kraj. To i díky novému vedení kraje, které oživilo již dříve hotový projekt nového sportovního objektu pro školu na místě původní haly.

„Žáci gymnázia měli jen omezenou možnost využívat náhradní prostory a tak se novostavba tělocvičny stala jednou z mých priorit hned po jmenování do funkce,“ uvedl náměstek hejtmana pro školství a sport Stanislav Folwarczny.