V úvodu této společenské události vystoupili s krátkým recitačním pásmem žáci učitelky Naděždy Tvardkové z hornotěrlické základní školy. Poté sedmičku malých spoluobčánků narozených v měsících dubnu až červenci, čtyři chlapečky a tři děvčátka, a jejich rodiče postupně představila matrikářka Jarmila Stallmachová.

Starostka obce Lydie Vašková ve svém projevu poděkovala rodičům za pěkný dárek a popřála jim hodně krásných a šťastných okamžiků, mnoho radosti a trpělivosti při výchově malých ratolestí. Slavnostní atmosféru dovršilo tradiční pohoupání dětí v dřevěné kolébce doprovázené neodmyslitelným fotografováním a video natáčením. Zároveň se rodiče svým podpisem zvěčnili do kroniky obce. „Bylo to moc hezké. Odcházíme s krásnou vzpomínkou. Je dobře, že se tato pěkná tradice udržuje,“ svěřila se Marcela Chmielová, maminka malého Damiana. Ani tentokrát mezi hosty nechyběli prarodiče nově nastupující generace Těrličanů.

Na závěr setkání starostka pogratulovala hlavním aktérům, předala miminkům malý plyšový dárek a maminkám kytičku.
„Mám radost, že v naší obci přibývá těch nejmenších. Na prosinec připravujeme ještě jedno vítání. Očekáváme, že počet narozených dětí bude letos přibližně na úrovni minulého roku. Vloni jich bylo již čtyřicet tři, o osmnáct více než v roce 2005,“ uvedla starostka.