Čtveřice opozičních zastupitelů se činila, co mohla. Už zkraje zasedání se domáhala prosadit do programu vlastní body. Marně. Většinová vládnoucí koalice je vždy přehlasovala.

S postupem jednání začala situace houstnout. Zastupitelé, byť si běžně tykají, si nemohli přijít na jméno. Patrně nejživější diskuse se vedla na téma kanalizace, která se v Těrlicku buduje už od počátku devadesátých let.

„Nelíbí se nám postup výstavby kanalizace. Evropská komise nedává peníze na zhodnocování stavebních parcel, ale na řešení stávajících problémů s kanalizací. Obec nechává odkanalizovat lokality, kde se výstavba plánuje, přitom starousedlíci se napojit nemohou a musejí vyvážet žumpy. Ten, kdo takový postup navrhl, je tunelář,“ řekl někdejší starosta Vavřinec Fójcik v narážce na starostku, kterou dokonce navrhl na odvolání. Ta teď zvažuje trestní oznámení.

Další opoziční zastupitel Miroslav Švábek k tomu dodal, že stavební parcely skutečně skupují bohatí lidé z okolních měst a obec jim je zhodnocuje za evropské peníze. „Je to tak. Hektarový pozemek tam má například pan Poruba z Havířova,“ potvrdil.

Vedení obce se brání, že kanalizace je postupně budována podle schválených projektů v rámci svazku osmi obcí. „Přes všechna anonymní i adresná udání a stížnosti jsme ze všech kontrol vyšli bez úhony,“ reagovala starostka.