„Poptávka je velká. Už teď je na první dny zabookováno deset hodin denně,“ řekl mi v úterý dopoledne, krátce po slavnostním otevření haly starosta obce Martin Polášek.

Moderní kryté sportoviště stojí v centru obce, trochu je vtěsnané mezi rodinné domy, parkovat ale lze na novém parkovišti.

Sportuchtivým se nabízí hřiště na volejbal, nohejbal, badminton, házenou i basketbal a hala nabízí i tenisový kurt. „Chtějí tu také trénovat fotbalisté a florbalisté. Ale i další místní sportovní kluby,“ dodává starosta.

Pyšný je ale na velkou lezeckou stěnu, kterou září barevnými záchytnými body. „Věřím, že toto bude velký tahák, protože tento sport mezi Těrličany velmi oblíbený. A také víme, že v Ostravě na Hlubině, kam jich spousta dojížděla, bývá hrozný nával. Proto jsem nechali doprojektovat tuto stěnu, abychom udělali milovníkům tohoto sportu radost,“ dodává Polášek.

Zatím se prý počítá s provozem na stěně v sobotu a v neděli dopoledne.

„Pokud bude zájem, určitě najdeme další časy. Plánujeme také kurzy s instruktorem pro úplné začátečníky. To by chtěli spustit už příští víkend,“ dodává starosta obce s tím, že kdo nemá, bude si moci lezecké vybavení na místě půjčit. Nejbližší lezecké stěny jsou v Havířově, Orlové anebo Ostravě.

Rozhodnutí, že se v obci bude stavět sportovní hala, padlo před devíti lety. Samotná stavba začala loni v červenci a trvala 11 měsíců. Včetně vybavení přišla na 75 milionů korun, přičemž 30 milionů šlo z dotace. Hala je energeticky soběstačná, je vybavena moderní rekuperační jednotkou.

Během školního roku bude hala v dopoledních hodinách sloužit místním školákům, pak místní sportovním kroužkům a samozřejmě také veřejnosti. Odkaz na rezervační systém už funguje na internetu, odkaz je na stránkách obce.