V polském Těšíně je v těchto dnech centrum tohoto starobylého města ozářeno světly z vánočního stromu a mnoha stánků na historickém náměstí. Po opravě je těšínský rynek opravdu kouzelný a jeho nasvětleného historické domy a podloubí jsou ještě krásnější než za denního světla.

Dům jednoho z historických domů ve Střelniční ulici v centru Českého Těšína zdobí od tohoto týdne nový mural, na kterém je vyobrazen polský astronom Mikuláš Koperník.
Koperník na zdi domu rozmlouvá s Bohem aneb Nový mural v Těšíně

Rynku dominuje krásně nasvětlený vánoční strom. U svítícího sobího spřežení pořídíte vánočně laděnou fotografii a u některého z mnoha stánků pořídíte drobné vánoční dárky, třeba ručně vyráběné dřevěné misky, loutky, adventní věnce a mnoho dalšího.

Vánoční strom, Orlová, prosinec 2023
VIDEO: Orlová nemusí být vždy poslední! Vánočním stromkem rozdrtila konkurenci

Nechybí ani stánek s občerstvením, tedy tím tekutým. Doporučuje se vyzkoušet polský grzaniec, což je obdoba českého svařáku, k dostání je také punč s několika příchutěmi. A co by to byl za vánoční trh bez hudební produkce, takže si tady se můžete zaposlouchat do polských vánočních písní a koled v podání místních polských zpěváků a kapel.