Jedním z prvních opatření, které bude platit již letos je zákaz pouťových atrakcí v historickém centru města. „V minulosti se kolotoče točily v úzkých uličkách a hlasitá hudba a vyvolávání kolotočářů nutilo mnohé obyvatele k útěku z města,“ vysvětlil zastupitel Marek Kufa. Podle nových pravidel by měly kolotoče být umístěny na ploše vedle obchodního domu Billa.

„Tam už nikomu nemůže hluk s nimi spojený vadit,“ říká Kufa. Současné vedení radnice chce ale změnit i další aspekty oslav, které podle něj doposud nebyly důstojné oslavám města. „Chceme se co nejvíce přiblížit úrovni, kterou má svátek na polské straně hranice. Město nakoupí jedenáct dřevěných stánků, které na náměstí navodí atmosféru lidového jarmarku. Většinou nabídnou pestrou paletu jídel a regionálních nápojů, ale chceme také dát prostor lidovému řemeslu. Na náměstí bude pouze dřevěné městečko,“ řekl radní Rostislav Zabystrzan.

Jiné stánky budou v ostatních ulicích města, aby nerušili plánovanou lidovou atmosféru na náměstí. „Zvažujeme ještě regulaci počtu stánků s oblečením, aby naše oslavy nevypadaly jako na vietnamském tržišti, podobně, jak tomu bylo v uplynulých letech,“ dodal. Nově pořízené dřevěné stánky už ve městě zůstanou a radnice je bude využívat například i na vánočních nebo velikonočních trzích. Letošní oslavy Svátku tří bratří se budou konat v termínu od 15. do 17. června a jako hlavní hvězdy vystoupí například František Nedvěd, Yo Yo Band, Ewa Farna, slovenská kapela Peha nebo Marie Rottrová.