Část města Těšína na levém běhu Olše bude mít i nadále v názvu „Český”. Zastupitelé odmítli návrh na změnu současného názvu města pouze na Těšín, který podal obyvatel Karel Cieslar. A to přesto, že návrh rozpoutal bouřlivou diskusi, kterou sledovali tuzemští i zahraniční novináři. „Půjdeme-li do historie, město se jmenovalo Těšín, nebo také Těšen. Ten přídomek český pochází až z počátku 20. století. Myslím si, že by název Těšín byl lepší,” argumentoval Cieslar.

Zastupitel Zdeněk Budinský byl však opačného názoru. Podle něj název města nevypovídá nic o jeho geografické poloze a historický název města je Český Těšín. Stejného názoru je i jeho kolega Boleslav Slováček. „Město Český Těšín svůj název získálo po konstituování a rozdělení aby bylo jasné, že toto město patří do nově vzniklého Československa,” prohlásil. Podle dalších zastupitelů by změna přinesla zbytečné náklady občanům i institucím. „Jsme Český Těšín, stejně jako Uherské Hradiště nemá nic společného s Uhry, nevidím opodstatnění škrtnout z názvu „Český”.

Důvody pro změnu názvu města musí být zvlášť odůvodněné případy a já si nemyslím, že navrátit zpět název Těšín jen proto, že se tak jmenoval před rozdělením, jsou zvláśť závažné. Jsem zásadně proti,” uvedl Tomáš Nykel. „Každý občan má právo obrátit se se svým návrhem na zastupitele, to je demokracie. Jsem rád, že jednání proběhlo bez větších emocí a že kolegové vyjádřili svým hlasováním vůli svých voličů,“ uvedl starosta Vít Slováček Projednávaný návrh odmítlo 18 zastupitelů, jeden byl proti a pět se hlasování zdrželo.