Nejprve spustil monolog o všem možném, co je ve městě špatně, a nevyhnul se ani narážkám k osobě primátora Tomáše Hanzla. Ten chtěl v jednu chvíli zareagovat na Adámkova slova, jenže tento prvního muže nahlas okřikl slovy: „Ticho, já mluvím."

Primátor se stáhl a nechal Adámka mluvit. Ten stupňoval svůj plamenný projev, jak je všechno špatně, jak vláda nic nedělá pro Karvinou a že za to může mj. primátor, kterého také nabádal, aby více jezdil do Prahy a lobboval za Karvinou, za průmyslovou zónu Barbora atd.

Rozohněný řečník Adámek pak také primátora mj. obvinil, že si na slibech ohledně vzniku průmyslové zóny Barbora postavil volební kampaň. Ale niť nezůstala suchá jen na primátorovi, Adámek začal urážet i magistrátní úředníky, což už primátor nevydržel a odebral Adámkovi slovo. Asistentka mu vypnula mikrofon.

Ale protože neúnavný řečník v hlasitém projevu pokračoval, vyhlásil primátor desetiminutovou přestávku a odebral se i dalšími mimo své křeslo na podiu, kde sedí všichni radní.

To však nevidový Adámek nemohl zaregistrovat a i bez mikrofonu stále hlasitě mluvil. Osazenstvo sálu se vydalo občerstvit a debatovat v kroužcích. Vše za stálého Adámkova monologu, který si po chvíli dokonce sám zapnul mikrofon a vytušil, že je v sále rušno. A když zjistil, že primátor ani radní nejsou na svých místech, obvinil ho z diskriminace nevidomých občanů.

Asistentky se o chvíli znovu pokusily Adámkovi mikrofon vzít či vypnout, což se jim podařilo, rozvášněný řečík se uklidnil a zasedání už doběhlo i při příspěvcích občanů v klidném duchu.