Festival má upozornit na to, že i v dnešní hektické a uspěchané době můžeme nalézt cestu ke kvalitnějšímu, spokojenějšímu a zdravějšímu životu.

Z přednášek, které získaly popularitu již po celé republice a mají úspěch, budou moci příchozí navštívit například besedu Matěje Krejčího Konec prokrastinace aneb Jak přestat odkládat? nebo Dilema lidské výživy aneb Všechno je jinak odborníka na výživu Pavla Fořta.

Dále se představí profesionální mentalista a hypnotizér Jakub Kroulík s přednáškou Moc a síla hypnózy nebo bude uspořádán workshop Dítě v nás, během něhož Ester Davidová názorně a prakticky ukáže prvky regresivní terapie.

V záplavě alternativních postupů či medicíny, životního stylu a duševního rozvoje nebude chybět ani malé odpoutání od přednášek a prodeje ve formě koncertu skupiny Rangers-Plavci, která představí své největší hity a průřez tvorbou.

Stánkový prodej v prostranství Městského domu kultury Karviná nabídne množství zdravých produktů, bylinek, drahých kamenů nebo odborné literatury. Jako každý rok je možné sledovat detaily a časy na stránkách domu kultury, kde bude zveřejněn podrobný program.