„Nejvíce si našich rad cení lidé mladší, kteří se po špatném výsledku rozhodnou se svým zdravotním stavem něco udělat, a to buď úpravou jídelníčku, omezení návykových látek jako například kouření, nebo i návštěvou svého lékaře. Také nás těší, že lidé nás po roce často opět navštíví a překontrolují si aktuálně svůj stav,“ prozradila Marta Brachnová z karvinského pracoviště Zdravotního ústavu Ostrava.

Prozradila také, že velký zájem o měření cholesterolu, tuku v těle, ale i krevního tlaku mají velké firmy. „Ale na přednášky chodíme i do domovů důchodců,“ řekla Brachnová. Dodala, že lidé mají o tuto akci docela velký zájem. „Dnes tu zatím moc lidí není, ale myslíme si, že to je tím počasím. Dospělí zřejmě přijdou odpoledne, jinak důchodci docházejí pravidelně každý rok. Chtějí si nechat zkontrolovat tlak a taky cholesterol,“ tvrdí Marta Brachnová.

Kromě tohoto stánku toho bylo na Dnech zdraví, které se letos konaly v prostorách karvinské Základní školy U lesa, k vidění mnoho dalšího. Prezentovali se například výrobci zdravotních matrací a pracovních židlí, reprezentant Lázní Darkov zval přítomné do Centra regenerace nebo Světa vitality, ke koupi byly vonné svíčky, med, přírodní kosmetika a další výrobky, které prospívají zdraví.

A jak dbá o své zdraví jedna z návštěvnic Renáta Trzaskalíková? „Snažím se jíst zdravá a dietnější jídla. Cholesterol mám v pořádku, ale musím se přiznat, že můj životní styl není ideální. Mám málo volného času a jsem hodně ve stresu,“ prozradila. Prezentační výstavu navštívila také spousta dětí ze škol. „Určitě si nechám změřit tlak a tuk a podívám se po nějakých brožurkách, které přinesu domů rodičům,“ hlásila Aneta Trlifajová, žákyně Základní školy Majakovského.