Nejvyšším místem okresu Karviná je Babí hora (423 m n.m.) v Těrlicku – Hradiště, kde najdete také sochařský park. Nejnižším bodem okresu Karviná a také Těšínského Slezska a Moravskoslezského kraje je soutok Odry s Olší v Bohumíně (195 m n.m.), který je součástí naučné stezky po Hraničních meandrech Odry.

„Obě magická místa jsou od sebe vzdálená zhruba 38 kilometrů a lze je zdolat na kole po značených cyklotrasách,“ láká místostarosta Bohumína Lumír Macura, vášnivý cykloturista.

Tak ani letos. Do Orlové na Gracii kvalitní cyklistky z různých koutů světa nedorazí.
Dva roky závod stojí. Cyklistickou Gracii Orlová museli její organizátoři zrušit

Pokud startujete na soutoku, tak můžete využít cyklotrasu č. 10, které vede podél Olše až ke Karvinskému moři. Zde odbočíte na trasu č. 6097, která vás přes Stonavu a Albrechtice dovede k regionální trase č. 56. Přes hráz Těrlické přehrady pak vystoupáte na Babí horu, kde si odpočinete v sochařském parku s nádhernou vyhlídkou na Beskydy.

„Vracet se nemusíte stejnou cestou. Sjedete jen zpátky k hrázi a pokračujete po trase č. 6098 přes Životice do Prostřední Suché, kde se opět napojíte na trasu č. 56 a v Šumbarku se rozhodnete, zda po trase 56 dojedete zpět do Bohumína anebo zvolíte cestu přes Petřvald a Rychvald po místních trasách značených písmenem B,“ dodává Macura.